Parent Teacher Management Association Structure.

-VICE PRESIDENT- Mrs. Vrunda Pandhare

-JOINT SECRETARY- Mrs. Arifa Ganatra

Sr. No.

Class

Members Name

1

Playgroup -Rose

Mr. Jugal Sharma

2

Nursery -Daffodil

Ms. Harshada KarekarI

3

Nursery- Tulip

Ms. Sumiya Patca

4

Jr KG- Kingfisher

Mr. Chetan Patil

5

Jr KG- Nightingale

Ms. Ayesha Memon

6

Jr KG- Cuckoo

Ms. Vrunda Pandhare

7

Jr KG -Robin

Ms. Jenifer Dhamani

8

Sr.KG- Deer

Ms. Priti Shukla

9

Sr.KG- Bunny

Ms. Arifa Ganatra

10

Sr.KG- Teddy

Ms. Mrunal Tungare

11

Sr.KG- Panda

Ms. Tanveer Zaveri

12

KG-I

Ms. Reshma Rao

13

KG-II

Ms. Bhakti Sharif

-VICE PRESIDENT- Ms. Priya Rao

-JOINT SECRETARY- Ms. Livia Mathias

Sr. No.

Class

Members Name

1 IA Ms.Farzana Merchant

2

IB Ms.Shabana Sultana
3 IC Ms. Preet Sadrangani
4 ID Ms. Naushin Hasan
5 IIA Ms. Aparna Roy
6 IIB Ms. Anju Dubey
7 IIC Ms. Rima Saluja
8 IID
9 IIIA Ms. Rekha Khan
10 IIIB Ms. Hetal Vora
11 IIIC Mr.Pradeep Anantharaman
12 IIID Ms.Anindita D`souza
13 IIIE Ms.Divya Pritul Patel
14 IVA Ms.Resham Java
15 IVB Ms.Radhika Sheikh
16 IVC Ms.Pinaaz Bamanbehram
17 IVD Ms.Priya Rao
18 IVE Ms.Dhara Nagda
19 VA Ms.Manjusha Nair
20 VB Ms.Livia Mathias
21 VC Ms.Rethu Panicker
22 VD Gulnaaz Shaikh
23 Camb I Ms.Sailee Kale
24 Camb II Ms. Rubina Pradhan
25 Camb III Ms.Ayesha Khatri
26 Camb IV Ms. Shabana Fazil
27 Camb V Ms.Supriya Shukla

-VICE PRESIDENT- Ms. SAMIA SHERVANI

-JOINT SECRETARY- Ms. RUCHI BALI

Sr. No.

Class

Members Name

1

VI A

Ms. Pinal Bhandari

2

VI B

Ms. Gulfashan Iqbal

3

VI C

Ms. Chaitali V. Shah

4

VI D

Ms. Meetali Dhoot

5

VII A

Ms. Samia Shervani

6

VII B

Ms. Bindi Gandhi

7

VII C

Ms. Manila Rattan

8

VIII A

Ms. Malka Shaikh

9

VIII B

Ms. Ruchi Bali

11

VIII C

Ms. Seema Khubchandani

12

IX A

Ms. Arati Fedane

13

IX B

Ms. Pallabi Bannerji

14

IX C

Ms. .Veena Sancheti

15

IX D

Ms. Tejinder Sobti

16

X A

Ms. Urvi Sheth

17

X B

Ms, Firdos Jamnagarwallah

18

X C

Ms. Hamidah Makani

19

XI

Ms.Zarna Pandya

20

XII

Ms. Deepa Pai

21

Cam VI

Ms. Rima Jhaveri

22

Cam VII

Ms. Badruz Sayed

23

C.P.

Ms. Ravika Lakhera

24

IG IX

Ms. Riddhi Shah

25

IG X

Ms. Mohini Kapoor

Sr. No.

Class

Members Name

Contact Numbers

Email ID's

1

I

Mr. Russel Pinherio

russell.pinheiro@yahoo.com

2

I

Ms. Mehroz Mukadam

mehroze055@gmail.com

3

II

Mrs. Minal Nayak

minalnayak@gmail.com

4

III

Mrs. Manila Rattan

manilarattan@gmail.com

5

IV

Mr. Pradeep Anantharaman

anantharaman.pradeep@gmail.com

6

V

Mrs. Meenal Dabade

dr.meenaldabade@yahoo.in

7

VI

Mrs. Heena Inamdar

Rafamummy2010@gmail.com

8

VI

Mr. Salman Shaikh

salman3000@ymail.com

9

VII B

Ms. Gulfashan Iqbal(mother of Azlan Abu)

iqbalgulfashan10@gmail.com

10

VIII C

Mrs. Shaheen Lakdawala(mother of Muneeb)

lakdawalamuneeb@gmail.com

11

VIII C

Mrs. Shaheen Lakdawala(mother of Muneeb)

lakdawalamuneeb@gmail.com

12

IX

Mrs. Shilpa Joshi

shilpa.shet@gmail.com

13

IX

Mrs. Seema Khubchandani

seema.khubchandani@gmail.com

14

X A

Mrs. Arati Fedane(mother of Rhea Fedane)

rt.stylist@gmail.com

15

XI

Mr. Pitabash Prasad Dash(father of Priti Pratyasa Dash)

16

XII

Mrs. Zarna Pandya (mother of Dhriya Pandya)

Sr. No.

Class

Names of Teacher Representatives

Contact Numbers

Email ID's

1 I Ms. Khairunnissa Keshwani

2

II Ms. Sana Ansari
3 III Ms. Kiran Sharma
4 IV Ms. Savita Mehtani(JOINT SECRETARY)
5 V Ms. Ranjana Chakrabarti
6 VI Ms. Anju Joseph
7 VII Ms. Bhavan Rathod
8 VIII Ms. Sharmeen Thakur
9 IX Ms. Anita Garg
10 X Ms. Roseline Lobo
11 XI Mr. Gulam Ansari
12 XII Ms. Casilda D'souza(SECRETARY)

Sr. No.

Designation

Class

Names of Elected Office Bearers

1

CHAIRPERSON

-

MS. SUNITA MASSEY-PRINCIPAL

2

VICE-CHAIRPERSON

MRS. HEENA INAMDAR

3

SECRETARY

XII

MS. CASILDA D'SOUZA

4

JOINT SECRETARIES

IV

MS. SAVITA MEHTANI (TEACHER)

MRS. MINAL NAYAK (PARENT)

Sr. No.

Class

Names of Elected PTMAs

Contact Numbers

Email ID'S

1

I

Mr. Imran Moosani

moosani.imran@gmail.com

2

II

Ms. Sailee Kale

sailee.jk@gmail.com

3

III

Mr. Navaid N Qureshi

navaidqureshi81@gmail.com

4

IV

Ms. Ayesha Khatri

khatriayesha1601@gmail.com

5

V

Ms. Manisha Alkunte

manishaalkunte11@gmail.com

6

V

Ms. Asmina Mustafa Merchant

niksmerc@yahoo.com

7

CAMB VI

Ms. Supriya A Shukla( mother of Ayan A Shukla)

mailsupriyashukla@gmail.com

8

CAMB VII

Ms. Rima Jhaveri( mother of Araiya Jhaveri)

rimajhaveri82@gmail.com

9

CHECKPOINT

Ms Suman Patel(mother of Kyra Patel)

Suman.tripathi6@gmail.com/dipeshnov@gmail.com

10

CHECKPOINT

Ms. Arati Beheray(mother of Abhinavha Beheray)

aartisbeheray@gmail.com

11

IGCSE IX

Ms. Ravika Lakhera(mother of Divyanshu Lakhera)

ravikalakhera@gmail.com

12

IGCSE X

Ms. Jyotsna K Iyer(mother of Tanishq Iyer)

Nosha30@gmail.com

13

IGCSE X

Ms. Priya Rajwadkar(mother of Ayush Rajwadkar)

priya@bricksrobot.com

Sr. No.

Class

Names of Teacher Representatives

Contact Numbers

Email ID'S

1

CAMB I

Ms. Seham Fakih

2

CAMB II

Ms. Gudiya Rai

3

CAMB III

Ms. Deshna Poojary

4

CAMB IV

Ms. Sabreen Mithani(JOINT SECRETARY)

6

CAMB V

Ms. Salwa Kazi

7

CAMB VI

Ms. Poornima Kottadi

8

CAMB VII

Ms. Astrid Fernandez(SECRETARY)

9

CHECKPOINT

Mr. Parvez Ansari

10

IGCSE IX

Ms. Deepa Palkar

11

IGCSE X

Ms. Rahat Hashmi

Sr. No.

Designation

Class

Names of Elected Office Bearers

1

CHAIRPERSON

-

MS. SUNITA MASSEY-PRINCIPAL

2

VICE-CHAIRPERSON

MS. JYOTSNA IYER

3

SECRETARY

CHECKPOINT

MS. ASTRID FERNANDEZ

4

JOINT SECRETARIES

MS. RAVIKA LAKHERA

GRADE IV

MS. SABREEN MITHANI